Yeni Yılı Karşılamaya Hazırlanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yeni Yılı Karşılamaya Hazırlanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yeni Yılı Karşılamaya Hazırlanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bir yılı daha geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde, yılbaşı gecesi telaşı şimdiden bizi sardı. O gece için planlar yapmaya, soframızda her şeyin kusursuz olması için listeler hazırlamaya başladık. Peki yılbaşı gecesi ve ertesi günü dinç, sağlıklı ve tadında geçirebilmek için nelere dikkat etmeliyiz, nasıl bir beslenme düzeni oluşturmalıyız? 31 Aralık sabahında hafif bir kahvaltı ile güne başlamalı ve öğün atlamadan sık aralıklarla düşük kalorili besinler tüketilmelidir. Yılbaşı akşamı vücuttan su kaybı olacağı için gün içerisinde belirli aralıklarla 10-14 bardak su içmek gerekir. Yılbaşı sofrasına oturmadan 1-2 saat öncesinde çorba, yoğurt, salata, meyve gibi düşük kalorili besinlerden tüketirsek kendimize çok yüklenmemiş oluruz.

Yılbaşı akşamı fix menü şeklinde sunulan menülerden uzak durmak ve mümkün olduğunca porsiyonları az tutmak, tüm tabağın tüketilmesine karşı kendimizi engellemek gerekir. Yılbaşı yemeğine az bir çorba ile başlamalı, aç karına alkol almamalıyız. Alkol yanında kızartma, kuru yemiş, yağlı mezeler çok tüketilmemelidir. Rakı, votka, viski gibi yüksek alkollü içecekler yerine şarap, şampanya, bira gibi düşük alkollü içecekler tercih edilmelidir. Şarap dahil içkilerinizi buzla seyreltilirse, 1 kadeh daha fazla içebilir. Gecenin sonunda tatlı alternatifi olarak hamur tatlılardan kaçınılmalı, kabak tatlısı gibi hafif tatlılar tercih edilmelidir.

Alkol vücuttan suyun atılmasına neden olur. Böylelikle vücut daha kolay yağlanır ve toksin birikir. Bu yüzden yılbaşı gecesinin ertesi günü bol su tüketmek gerekir. İmkan varsa tempolu 1-1,5 saatlik bir yürüyüş de hem size iyi gelecek, hem de bir gün öncesinin kalorisini yakmış olacaksınız. Yeni yılda sağlığınızın yerinde, istediklerinizin tadında olması dileğiyle….

Cuisine Catering Group

25 yıldır catering sektöründe sizlerin hizmetindeyiz. Bu zaman içerisinde kaç mevsim geldi geçti bir çok şey değişti... Değişmeyen tek şey, kalite anlayışımızla birlikte oluşan memnuniyetiniz.

Tüm Yazıları - Website

Takip edin:
TwitterFacebookLinkedInGoogle PlusYouTube

Yorum yaz


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.