Dünyanın En İyi Şefi Hayatını Kaybetti

Dünyanın En İyi Şefi Hayatını Kaybetti

La Liste’nin bir numarası Restaurant de l’Hôtel de Ville Crissier’ in sahibi ve başaşçısı Chef Benoît Violier hayatını kaybetti.

Fransız hükümetinin Aralık ayında açıkladığı dünyanın en iyi 1000 restoranın yer aldığı “La Liste”de 1.sırada yer alan Restaurant de l’Hôtel de Ville Crissier’in sahibi Şef Benoît Violier hayatını kaybetti.

İsviçre polisi tarafından yapılan ilk açıklamada Şef Benoit Violier’in ölüm nedeninin intihar olduğu belirtildi. Şefin Crissier’deki evine akşam üzeri ulaşan polis memurları, Şef  Violier’in kendisini tabancayla vurarak intihar ettiğini açıkladılar. Yetkililer, soruşturmanın kapsamlı şekilde yürütüldüğünü ancak şefin ailesine olan saygıdan dolayı şu aşamada daha fazla açıklama yapmayacaklarını söylediler.

44 yaşında hayata veda eden Fransız asıllı İsviçreli Şef Benoit Violier’ın 3 Michelin yıldızlı restoranı Restaurant de l’Hôtel de Ville Crissier, Aralık ayında açıklanan  La Liste’nin ilk sırasında yer almasının yanında Şef Violier, 2013 ylında Gault & Millau tarafından yılın şefi şeçilmişti.

Müge Örnek

İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Mühendisliği’nin ardından Beykent Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldum. Meslek hayatına gıda kalite kontrol sorumlusu olarak başladım. Üç yıllık kalite kontrol deneyiminden sonra Cuisine Catering Group’a müşteri ilişkileri&satış yetkilisi olarak katıldım ve devam etmekteyim.

Tüm Yazıları - Website

Yorum yaz


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.